banner39

Konyalılardan Gürcistan'a cami

Konyalı hayırsever bir grup İHH öncülüğünde Gürcistan'da Çeçenlerin yoğun olarak yaşadığı Pankisi Vadisi'nde cami yaptı

Kafkaslar 01.08.2012, 14:58 01.08.2012, 14:58
Konyalılardan Gürcistan'a cami

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Konyalı hayırseverlerin teşebbüsüyle Pankisi Vadisi'nde cami inşa edildi.

Konyalı hayırseverlerden oluşan İHH - Ayder ekibi, Gürcistan sınırında bulunan Pankisi Vadisi'nde Çeçen Müslümanların yaşadığı bölgeye Konya Ayder isimli cami yaptırdı.

Ayder Yönetim Kurulu üyesi İhsan Erim ve İHH - Ayder gönüllülerinden on kişilik bir heyet Gürcistan sınırındaki Pankisi vadisinde bulunan Çeçen köylerine Ramazan ziyaretinde bulundu. Pankisi'de 5 köyde İHH - Ayder'in yürüttüğü mescit yapma çalışmalarının ilki olan Tsunobani köyündeki Konya Ayder caminin açılışı bölgedeki müslümanlar ve dernek yetkililerinin katılımıyla yapıldı.

Heyeti büyük bir teveccühle karşılayan halka diğer köylerdeki mescit çalışmalarının da devam edeceğini iletildi. Heyet, diğer mescit çalışmalarının Konyalı hayırseverlerin desteği ile en kısa sürede bitirileceği bilgisini verdi. Cami açılışının ardından cami avlusunda Konyalı hayırseverlerden Miyase Elliki adına su kuyusunun açılışı yapıldı.

Bu arada Türkiye'den giden heyet ramazanın ilk günü Pankisi vadisindeki Jokolo, Omalo, Duisi, Dumasturi, Halazani, Tsunobani, Brikiani köylerinde bulunan 500 aileye Ramazan kumanyası dağıttı.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?