banner39

Lavrov Tunus ziyaretini tamamladı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Tunus ziyaretini tamamladı. Lavrov ziyaretinde iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğini ifade ederken gündemdeki Ukrayna konusuna da değindi

Kafkaslar 05.03.2014, 11:46 05.03.2014, 11:46
Lavrov Tunus ziyaretini tamamladı

Dünay Bülteni/Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Tunus ziyaretini tamamladı. Başbakan Mehdi Cuma, Cumhurbaşkanı Merzuki ve Dışişleri Bakanı Munci Hamdi ile görüştü. Tunus’ta anayasanın tamamlanması ve yeni hükümetin kurulmasını tebrik etti.

Lavrov, Tunus ile Rusya arasında siyasal ve ekonomik ilişkilerin arttırılması gerektiğini, ayrıca Tunuslu öğrencilerin Rusya’da okumaları konusunda kolaylıklar sağlanacağını ve her iki ülke arasında turizm köprüsü kurulacağını da sözlerine ekledi.
 
Lavrov, 2013 yılında Rusya -Tunus ticaret hacminin 680 milyon dolar olduğunu ve bunun arttırılması gerektiğini söyledi. Açıklamalarında Ukrayna konusuna da değinen Lavrov, Amerika’nın ve Avrupa Birliği’nin Rusya ve Ukrayna arasında olan anlaşmaları iptal etmeye çalıştığını söyledi. Amerika’nın Rusya’yı yaptırımlarla tehdit ettiğini ve bunun neticesinin Amerika için kötü olabileceğini ifade etti.
 

banner53
Yorumlar (0)
21
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?