banner39

NATO, Gürcistan'da eğitim merkezi açıyor

NATO'nun Gürcistan'da NATO ve işbirlikçi ülkelerin askerleri için eğitim merkezleri açacak...

Kafkaslar 04.02.2015, 15:10 04.02.2015, 15:36
NATO, Gürcistan'da eğitim merkezi açıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

NATO’nun Gürcistan’da eğitim merkezleri kuracağı bildirildi.

TASS Ajansında yer alan habere göre NATO’nun Brüksel'deki savunma bakanları toplantısından önce böyle bir karar alındı. Toplantı öncesi açıklama yapan bir NATO yetkisi, birliğin Gürcistan’da kendi askerleri ve işbirlikçi devletlerin askerleri için eğitim merkezleri açacağını söyledi. Yetkili, Gürcistan’ın coğrafi konumunun önemli olduğunu söyledi.

NATO yetkilisine göre bu konu Brüksel'de yapılacak NATO savunma bakanları toplantısı sırasında NATO -Gürcistan Komisyonu toplantısında ele alınacak.

Yetkili, "NATO askerlerinin Gürcistan’daki sayısı mümkün olduğu kadar az olacak. Onların görevi askeri tatbikatlara hazırlık yapmak, NATO üyesi ve işbirlikçi ülkelerden asker kabul etmek ve lojistik destekten ibaret olacak” dedi.

Askeri ittifak temsilcisi bu yıl Gürcistan’da NATO tatbikatlarının yapılacağını da söyledi. Yetkili, "NATO bu yıl Gürcistan’da askeri tatbikat yapacak. Önümüzdeki yılda da bu ülke ile işbirliği çerçevesinde Gürcistan'da periyodik tatbikatlar yapacağız” ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü