banner39

Rusya bombalı saldırılarla ilgili 6 kişiyi tutukladı

Rusya'nın Terörle Mücedele Komitesi, Pyatigorsk şehrinde gerçekleşen ve 3 kişinin ölmesine sebep olan bombalı saldırıyla ilgili olarak 6 kişinin tutuklandığını açıkladı

Kafkaslar 11.01.2014, 12:09 11.01.2014, 12:09
Rusya bombalı saldırılarla ilgili 6 kişiyi tutukladı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Rusya geçtiğimiz ay meydana gelen bombalı saldırılarla sarsılmıştı. Ülkenin Terörle Mücadele Komitesi bu saldırıların biriyle alakalı olarak 6 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Komit tarafından yapılan açıklamada Pyatigorsk şehrinin güneyinde meydana gelen ve bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen saldırıyla ilgili olarak 6 kişinin tutuklandığı tutuklananlardan birinin Azerbaycan vatandaşı olduğu söylendi.

Komite, tutuklanan 6 kişinin bombalı saldırı için destek verdiklerini ve bombaları taşıdıklarını itiraf ettiklerini, ayrıca daha geniş yankı uyandıracak yeni eylemler planladıklarını açıkladı.

Rusya Soçi'de gerçekleştirilecek, Kış Olimpiyatları için güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkardığını duyurdu. Soçi şehri ve çevresi adeta güvenlik güçleri tarafından ablukaya alındı ve giriş çıkışların tamamı güvenlik güçlerinin bilgisi dahilinde yapılmak zorunda bırakıldı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?