banner39

Rusya füze gemilerini Kırım'da inşa edecek

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin, Kırım’ın Kefe (Feodosiya) şehrinde bulunan ‘More’ adlı tersanede yeni füze gemilerinin inşa edileceğini açıkladı

Kafkaslar 11.04.2016, 11:04 11.04.2016, 11:04
Rusya füze gemilerini Kırım'da inşa edecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya'nın Karadeniz'deki askeri hareketliliği ve Kırım'ı askerileştirmesi devam ediyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin, Kırım’ın Kefe (Feodosiya) şehrinde bulunan ‘More’ adlı tersanede yeni füze gemilerinin inşa edileceğini açıkladı. Ancak söz konusu gemilerin inşası için fabrikanın önce modernizasyon sürecinden geçmesi gerektiğini de belirtti.

Kırım işgalinden sonra uzun süredir işsiz kalan fabrika, yarımadadaki diğer tüm mülkiyet gibi Rusya tarafından ele geçirildi.

Modernizasyon sürecinin ilk aşamasının sonbaharda tamamlanacağını söyleyen Rogozin, tersanenin kapasitesinin artışından sonra küçük füze gemilerinin inşaasının başlayacağını bildirdi.

Kırım’ın işgalinden önce ‘More’ tersanede hem sivil hem de askeri gemilerin inşaatı yapılıyordu. Ekonomik zorluklarla boğuşan Rusya, Kremlin'in hırsları nedeniyle kaynaklarını tasarruf önlemleri almak yerine askeri harcamalar için seferber ediyor

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?