banner39

banner35

Suriye'deki Ermeniler için tahliye 'şimdilik' söz konusu değil

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anna Nagdalyan, Ermenistan'ın Şam Büyükelçiliği ile Halep Başkonsolosluğu'nun Suriye'nin kuzeydoğusundaki Ermeni kuruluşlarla sürekli iletişim halinde olduğunu belirterek, gerek görülmesi halinde bölgede yaşayan etnik Ermenileri tahliye etmeye hazır olduklarını söyledi.

Kafkaslar 15.10.2019, 10:13 15.10.2019, 10:19
Suriye'deki Ermeniler için tahliye 'şimdilik' söz konusu değil

Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın yedinci gününde Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anna Nagdalyan "Gerekirse vatandaşlarımızı tahliye ederiz" dedi

Nagdalyan, "Etnik Ermeniler genellikle Kamışlı ve kırsalında yaşıyor. Şam Büyükelçiliğimiz ile Halep Başkonsolosluğumuz, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Ermeni kuruluşlarla sürekli iletişim halinde. Şu anda bu bölgelerde askeri operasyonlar düzenlenmiyor, bu nedenle tahliye konusu gündemde değil" dedi.

Nagdalyan, gerekli görülmesi halindeyse Ermenistan'ın etnik Ermenilerin tahliyesi için destek sunmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Ermenistan Parlamentosu Diaspora İşleri Komitesi Başkanı Mhitar Ayrapetyan, Tel Abyad'daki Ermeni aileleri tahliye etmeyi planladıklarını söylemişti.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?