banner39

Tacikistan başkanı: 'Halktan uzaklaşmayın'

Tacikistan Cumhurbaşkanı Ulema Konseyi başkanını halktan uzaklaşmakla eleştirdi

Kafkaslar 07.08.2015, 15:41 07.08.2015, 15:41
Tacikistan başkanı: 'Halktan uzaklaşmayın'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahmonov, hükümetin 5 Ağustosta yapılan genişletilmiş toplantısında son zamanlarda sadece üst düzey yöneticilerin düğün ve başka merasimlerine katıldığı gerekçesiyle ülke Ulema Konseyi Başkanı Sait Mukarram Abdulkadirzada’yı eleştirdi.

Cumhurbaşkanı bütün yöneticilere bu zor dönemde halkın yanında olunmasını önerdi. Rahmonov’un eleştirisi Temmuz ayında seller ve başka doğal afetlerden görülen zararların 162 milyon doları geçmesi.

Tacikistan Cumhurbaşkanı hükümet toplantısında Dağlık Badahşan ilinde ve başka bölgelerde doğal afetlerin olumsuz etkilerinin giderilmesi için ilgili kurumlar başkanlarına talimatlar verdi.

Tacikistan Cumhurbaşkanı basın hizmetinin bildirdiğine göre, Temmuz ayında havanın çok fazla ısınması ile nehirlerin su seviyesi yükseldi ve Şugnan, Vanj, Darvaz, Rushan, Rasht ve Tojikobod ilçelerinde sel baskınları neticesinde can ve mal kayıpları yaşandı.

İmamali Rahmonov geçen senelerde de bu tıp doğal afetler yaşandığını, hükümet kurumlarının bu afetlerle mücadelede tecrübeli olduğunu bildirdi ve bu sene 16-20 Temmuz günleri yaşanan sel felaketleri olumsuz etkilerinin Kasım ayına kadar giderileceğini, mağdurlara ev eşyası ve gıda yardımı dağıtılacağını, zarar gören sosyal tesisler, yollar, köprüler, elektrik hatları ve diğer tesislerin restore edileceğini söyledi.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?