banner39

banner35

Tacikistan'da referandum öncesi güvenlik artırıldı

Tacikistan'da, cumhurbaşkanına sınırsız güç verilmesinin resmen onaylanması için yapılacak anayasa referandumu öncesi güvenlik önlemleri artırıldı.

Kafkaslar 18.05.2016, 15:27 18.05.2016, 15:27
Tacikistan'da referandum öncesi güvenlik artırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tacikistan İçişleri Bakanlığı yetkilileri 22 Mayıs'ta yapılacak Anayasa referandumu öncesi yıkıcı güçlerin eylemlerini artıracağı gerekçesiyle güvenlik önlemlerinin artırıldığını bildirdi.

17 Mayıs'ta Azadi radyosuna konuşan Tacik İçişleri Bakanlığı sözcüsü, dünyanın tüm ülkelerinde önemli siyasi gelişmeler öncesinde suç grupları tarafından durumu istikrarsızlaştırma girişimleri olabileceği düşüncesiyle güvenlik önlemlerinin artırılacağını söyledi.

Şu anda, ülkede bir çok şehirde ana cadde ve sokaklarda devriye polisi sayısı artırıldı. Stratejik öneme sahip iş yerleri ve idari binaların korunması için korumalar devreye girdi.

22 Mayıs'ta yapılacak referandumda Tacik halkı Anayasanın 41'nci maddesinin değişmesi için oy verecek. Bunlar arasında en önemlisi Cumhurbaşkanı İmamali Rahmanov’a sınırsız görev yapma süresinin tanınması.

Orta Asya’nın dikta rejimleri tarafından bağımsızlık sonrası yapılamakta olan bu tür referandumlar sadece göstermelik olarak yapılıyor. Gerçekte ise hükümetler istediklerini sorunsuz olarak elde ediyor.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?