banner39

Ukraynalı diplomattan Azerbaycan'a sert eleştiri

Ukrayna'nın Bakü Büyükelçisi, Azerbaycan'ın kendisini Rusya'yı eleştirmemesi için uyardığını söyleyerek ülke yönetimini eleştirdi

Kafkaslar 06.02.2015, 16:29 06.02.2015, 16:29
Ukraynalı diplomattan Azerbaycan'a sert eleştiri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna’nın Azerbaycan Büyükelçisi Alexander Mişenko, Azeri yetkililerin sürekli kendisini arayıp Rusya aleyhine konuşmaması yönünde uyardıklarını söyledi.

Haqqin.az sitesinin haberine göre Bakü’deki Uluslararası Basın Merkezi’ndeki bir toplantıya katılan Mişenko, Bakü yönetimini eleştirerek “Sık sık beni arayıp Rusya aleyhinde konuşmamamı istiyorlar. Azerbaycan’da sansür olmadığına beni kim inandırabilir? Ülkesi Rusya tarafından askeri saldırıya maruz kalan bir Büyükelçi ne hakkında konuşmalıdır” ifadelerini kullandı.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Komitesi’nde Azerbaycan’ın Rusya’yı desteklediğini hatırlatan Ukrayna büyükelçisi, Ermenilerin bile daha diplomatik davranıp çekimser kaldıklarını söyledi. Mişenko, her zaman çifte standarttan şikayet eden Azerbaycan’ın daha farklı davranmasını beklediklerini söyledi.

Mişenko, Azerbaycan’a yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Ben Ukrayna’nın Azerbaycan sorunlarına duyarsız kaldığı düşünüyorum. Ben bir diplomatım, bunu kabul edebilirim ama sade Ukraynalılar Azerbaycan’ın Rusya'yı desteklediği haberini duyduklarında ne düşünürler? Beni Azerbaycan’ın Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü destekleyen kararları desteklemesi sevindirir. Ancak arkasından aslında konu tartışmalıdır şeklinde açıklamaları ne manaya geliyor? O zaman biz de Karabağ çevresindeki 7 ilçenin konumunu tartışmaya açalım.”

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?