banner39

Vaka sayısı 2 milyon barajını aştı

Rusya, Fransa'dan sonra vaka sayılarında 2 milyon barajını geçen 5'inci ülke durumunda. Bugün itibarıyla günlük vaka sayılarının 23 binin üzerine çıktığı ülkede, ölüm sayıları da son üç gündür rekor seviyede ilerliyor.

Kafkaslar 19.11.2020, 11:57
Vaka sayısı 2 milyon barajını aştı

Son 24 saatte 463 kişinin öldüğü Rusya'da salgının bilançosu ağırlaşıyor. 268 bin yeni yatak ihdas edilen ülkede hastanelerinde doluluk oranı yüzde 84'e çıkarken 1 0federal bölgede bu oran yüzde 90'ın üzerine çıkmış durumda.

Geçtiğimiz hafta hafta sonu Moskova'da uygulamaya konulan tedbirlerin bir çoğu dün Putin tarafından hükümet ile yapılan toplantıda 79 federal bölgeye yayıldı.

Maske zorunlu hale gelirken, seyirlili eğlenceler, kitle katılımını gerektiren organizasyonlar yeni yılın ilk yarısına kadar askıya alındı.

Putin yaptığı açıklamada, Rusya'da salgınla mücadeledeki durumunun kolay olmadığını ancak hala kontrol edilebilir düzeyde olduğunu söyledi.

Rus lider, durum bazı bölgelerde acileyetini koruduğunu, en endişe verici durumun ise günlük ölenlerin sayısındaki artışlar olarak bildirdi.

Putin Sağlık Bakanı ve salgından sorumlu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova'ya riskli federal bölgelerdeki eksiklikleri giderin, sorunları çözün talimatını verdi.

Yıl sonuna kadar da hem Sputnik V aşısı hem de Epivackorona aşısından 2.2 milyon doz üretilerek kamunun kullanımına sunulması kararlaştırıldı. 

Kaynak: TRT Haber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?