banner39

'Zaman Azerbaycan' GYY'si kaçtı

Azerbaycan'da başlatılan FETÖ soruşturmasında 'Zaman Azerbaycan' gazetesinin GYY'sinin ülkeden kaçtığı açıklandı

Kafkaslar 16.08.2016, 15:49 16.08.2016, 15:49
'Zaman Azerbaycan' GYY'si kaçtı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Azerbaycan Başsavcılığı Basın Sözcülüğü'nden yapılan açıklamada Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Azerbaycan'daki üyelerinin yasa dışı eylemlerinin önlenmesi amacıyla suç kanununun ilgili maddeleri gereği soruşturma başlatıldığı bildirdi.

Türkiye'de 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında Azerbaycan'da yapılan operasyonlarda şimdiye kadar FETÖ'yle bağlantısı tespit edilen bir üniversite kapatılmış, 1 televizyon kanalı, gazete ve internet sitesinin de yayınlarına son verilmişti.

Azerbaycan Başsavcılığı Basın Sözcülüğü, Türkiye'de darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün Azerbaycan'daki üyelerinin yasa dışı eylemlerinin önlenmesi amacıyla suç kanununun ilgili maddeleri gereği soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Soruşturmaya tabi tutulan şahıslarla ilgili bilgi verilmezken, gerekli işlemlerin sürdüğü, kamuoyuna daha sonra açıklama yapılacağı
belirtildi.

Soruşturmanın medya ve eğitim alanlarının yanı sıra iş ve siyaset çevrelerine uzanması bekleniyor.

Öte yandan Azerbaycan'daki FETÖ yapılanmasında çözülme devam ediyor.

15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra kapatılan "Zaman Azerbaycan" gazetesinin Genel Yayın Yönetmeninin soruşturma öncesinde Azerbaycan'ı terk ettiği iddia ediliyor.

Azerbaycan'da 17-25 Aralık süreci sonrasında başta Çağ Öğretim İşletmeleri ve Araz Kursları olmak üzere çok sayıda eğitim kuruluşu kapatılarak, Uluslararası Eğitim Merkezi çatısı altına toplanmıştı.

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?