Avrupalı Müslümanlar Birliği KKTC'de toplanıyor

Avrupa Müslümanlar Birliği, yıllık olağan toplantısını KKTC'de düzenleme kararı aldı

Avrupalı Müslümanlar Birliği KKTC'de toplanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Müslümanlar Birliği 2013 Olağan Toplantısı, Akademi Kıbrıs Gelişim Platformu'nun ev sahipliğinde, 20-22 Eylül'de ilk kez KKTC'de gerçekleşecek.

Akademi Kıbrıs'tan yapılan açıklamada Gelişim Platformu olarak 40 milyon Avrupalı Müslüman'ı temsil eden Avrupa Müslümanlar Birliği'nin (European Muslim Union) toplantısının, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın başkanlığında ve Akademi Kıbrıs ev sahipliğinde KKTC'de yapılmasının benimsendiği kaydedildi.

20-22 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek toplantının amacı "binlerce yıllık tarihiyle neredeyse bütün dinlere ev sahipliği yapmış, bütün kültürleri bünyesinde barındırmış olan Ada'nın en iyi şekilde tanıtılması, ülkeler arasında körpüler kurulması ve Kıbrıs Türkü'nün haklı davasının tüm Avrupa'ya anlatılması" olarak açıklandı.

16 AVRUPA ÜLKESİNDEN 120 KİŞİ

Avrupa'nın 16 ülkesinden 120 kişinin katılacağı ve 3 gün devam edecek toplantılara katılımcı ülkeler Türkiye, Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika, Fransa, Rusya, İspanya, İtalya, Sırbistan, Slovakya, Polonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Arnavutluk, Bosna-Hersek ve Mekedonya olarak açıklandı.

KKTC ve Türkiye'den çok sayıda üst düzey davetlinin katılacağı belirtilen programın açılış kokteyli, 20 Eylül akşamı saat 20.00'de Girne'de bulunan Acapulco Otel'de yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 14:46
banner53
YORUM EKLE

banner39