banner39

Barış harekatının yıldönümünde KKTC'ye müjde: Gerekli kaynak akışının devam edecek

KKTC'de Reform Eylem Planları'nın gerçekleşmesi için gerekli kaynak akışı devam edecek Anıt defrini imzaladı

Kıbrıs 20.07.2019, 10:26
Barış harekatının yıldönümünde KKTC'ye müjde: Gerekli kaynak akışının devam edecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne düzenlenen Barış Harekatının 45. yılı etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Reform Eylem Planları'nın gerçekleşmesi için gerekli kaynak akışının devam edeceğinin müjdesini bu anlamlı günde tüm Kıbrıs Türkü kardeşlerime vermek isterim." dedi.

Oktay, "AB Dış İlişkiler Konseyi Toplantısı sonuç bildirgesinde açıklanan arama ve sondaj faaliyetlerimize yönelik yaptırımlar gibi baskılara asla boyun eğmeyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Atatürk Anıtı özel defterini imzaladı. Oktay, şunları ifade etti: 

"Aziz Atatürk, Kıbrıs Türkü'nün kahraman Mehmetçiğimizle omuz omuza verdiği mücadele sonucu, uluslararası hukuktan kaynaklanan vazgeçilmez haklarının elinden alınamayacağını kanıtladığı Barış Harekatı'nın 45'inci yıl dönümünde manevi huzurunuzda bulunuyoruz. Ada'nın eşit sahibi olarak, özgürce varlığını sürdürmeyi hak eden, büyük milletimizin ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türkleri, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her an Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk halkını yanlarında bulacaktır. Bu kararlılığımızı bir kez daha tekrarlıyor, aziz hatıranızı saygıyla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun."

banner53
Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü