banner15

Doğalgaz gerginliğinde Kıbrıs Rum ana muhalefet ziyareti

Anastasiadis’e yönelik muhalifi ile bilinen Kıbrıs Rum Ana muhalefet partisi AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, 23 Kasım’da Ankara’ya gelecek.

Doğalgaz gerginliğinde Kıbrıs Rum ana muhalefet ziyareti

Kıbrıs'ta doğalgaz gerilimin arttığı şu günlerde, Kıbrıs'ta Rumlar'ın en büyük muhalefet partisi Rum Emekçi Halkın İlerici Partisi ( AKEL)'in Genel Sekreteri Andros Kiprianu Ankara'ya bir ziyaret gerçekleştircek.

23 Kasım'da Ankara'ya gelecek olan Kiprianu,  Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) adlı düşünce kuruluşunun davetlisi olarak, düzenlenecek etkinlikte görüşlerini anlatacak.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kiprianu'nun toplantıdan sonra görüşme yapması bekleniyor. Diplomatik kaynaklar bu görüşmede, Rum tarafında önemli bir aktör olan AKEL Lideri Kiprianu'ya Kıbrıs'ta bir çözüm de neyin olup, olmayacağının anlatılacağı yönünde görüş belirttiler.  

Rum lider Nikos Anastasiadis’e yönelik muhalifi ile bilinen Andros Kiprianu, Kıbrıs sorunun kısa bir süre içerisinde çözülmemesi durumunda, bölünmenin kalıcı hale gelecegini savuyor.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35