banner39

'Doğu Akdeniz Doğalgaz Boru Hattı Projesi 2018'de imzalanacak'

Güney Kıbrıs Rum yönetimi, Yunanistan ve İsrail arasında yüksek düzeyli iş birliği üçlü zirvesi ülke liderlerinin katılımıyla Lefkoşa'da düzenlendi. Yunanistan Başbakanı Çipras da East Med projesinin gerek enerji gerekse jeopolitik açıdan çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu konudaki anlaşmanın 2018 yılı içerisinde imzalanacağını açıkladı.

Kıbrıs 08.05.2018, 20:36 09.05.2018, 11:46
'Doğu Akdeniz Doğalgaz Boru Hattı Projesi 2018'de imzalanacak'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in ev sahipliğinde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu arasında yüksek düzeyli iş birliği üçlü zirvesi Lefkoşa'da düzenlendi.

Rum Başkanlık Sarayı'ndaki zirvenin ardından üç lider, ortak basın toplantısı düzenledi.

Rum lider Anastasiadis, üç ülke arasında barış ve güvenlik için ortak bir vizyon olduğunu söyledi.

Zirvenin çok önemli bir jeopolitik değere sahip olduğunu dikkati çeken Anastasiadis, üç ülke arasında iş birliklerinin artarak devam edeceğini bildirdi.

Rum lider, Doğu Akdeniz Doğalgaz Boru Hattı Projesi (East Med) konusunda üç ülke arasında iş birliğinin önemine değinerek, bunun hem ülkeleri hem de bölgenin refahı için hayati değere sahip olduğunu bildirdi.

EAST MED PROJESİ 2018 YILI İÇERİSİNDE İMZALANACAK

Yunanistan Başbakanı Çipras da East Med projesinin gerek enerji gerekse jeopolitik açıdan çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu konudaki anlaşmanın 2018 yılı içerisinde imzalanacağını açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?