banner39

Güney Kıbrıs'ta bankalar öğlen açılacak!

Güney Kıbrıs Rum kesiminde, 11 gündür kapalı olan bankalar, saat 12 gibi açılacak

Kıbrıs 28.03.2013, 01:53 28.03.2013, 11:52
Güney Kıbrıs'ta bankalar öğlen açılacak!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Güney Kıbrıs Rum kesiminde, AB ve IMF ile anlaşmaya varılan önlem paketi kapsamında yeniden yapılandırılmaları nedeniyle 11 gündür kapalı bulunan bankaların bugün saat 12.00'de açılacağı bildirildi.

Güney Kıbrıs Rum kesimi merkez bankasının basın sözcüsü Aliki Stilyanu, ülkenin tüm finans kurumlarının 12.00-18.00 saatlerinde açık olacağını belirtti. Stilyanu, bankaların rutin faaliyetlerini yerine getireceğini ancak para çekimlerinde kişi başına günlük 300 avroluk limit koyulduğunu ifade etti.

PARALAR TIR'LA TAŞINDI

Güney Kıbrıs Rum kesiminde, AB ve IMF ile anlaşmaya varılan önlem paketi kapsamında yeniden yapılandırılmaları nedeniyle 11 gündür kapalı bulunan bankalar bugün açılıyor.

Açılacak bankaların finans ihtiyacının karşılanması için Avrupa'dan Güney Kıbrıs'a 5 milyar avro nakit gönderildiği bildirildi.

Avrupa Merkez Bankası'ndan özel bir uçakla Larnaka Havaalanı'na getirilen paraların, özel polis timlerinin koruması altında zırhlı araçlarla devlet hazinesine götürüldügü kaydedildi.

Güney Kıbrıs yerel medyası dün gece merkez bankasına girerken görüntülenen bu tırların içerisinde para olduğunu iddia etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?