banner39

Hristofyas yeniden aday olmayabilir

Güney Kıbrıs'ta Hristofyas'ın, özellikle son kamuoyu yoklamalarındaki veriler ışığında, Başkanlık için yeniden adaylık koymaktan vazgeçtiği savunuluyor

Kıbrıs 08.04.2012, 14:31 08.04.2012, 14:38
Hristofyas yeniden aday olmayabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Güney Kıbrıs'ta son günlerde, Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ın, gelecek yıl Şubat ayında yapılacak olan Başkanlık seçimlerinde yeniden adaylığını koymayacağı konuşuluyor. Hristofyas'ın, özellikle son kamuoyu yoklamalarındaki veriler ışığında, Başkanlık için yeniden adaylık koymaktan vazgeçtiği ve Emekçi Halkın İlerici Partisi (AKEL)'ne, parti içerisinden başka bir aday belirlemesi için teyit verdiği belirtiliyor. AKEL içerisinde ise, Genel Sekreter Andros Kiprianu'nun Başkanlık seçimleri için en güçlü aday olabileceği düşüncesinin hakim olduğu ifade ediliyor.

Rum Alithia gazetesi "AKEL İçerisinde Andros Kiprianu'nun Adaylığı Zemin Kazanıyor" başlığıyla manşetten aktardığı haberinde, edindiği bilgilere dayanarak Hristofyas'ın, özellikle geçtiğimiz günlerde yapılan olumsuz kamuoyu yoklamasının akabinde fikir değiştirerek, Başkanlık seçimlerinde adaylık koymamaya karar verdiğini ve AKEL Genel Sekreterliği'ni de bu yönde bilgilendirdiğini yazdı. Gazete, Andros Kiprianu'nun adaylığının, gerek genel sekreter olması, gerek ılımlı bir karaktere sahip olması, gerekse AKEL içerisindeki çatışmaları dengeleyebilecek güçte olması nedeniyle zemin kazandığını kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü