banner39

İsrail Kıbrıs'a asker iddiasını yalanladı

İsrail Dışişleri Bakanlığı "Kıbrıs’a asker göndermeyeceğiz" açıklaması yaptı, "Bu korkunç iddiayı yayanların amaçları sorgulanmalıdır” dedi.

Kıbrıs 22.05.2012, 13:30 22.05.2012, 13:35
İsrail Kıbrıs'a asker iddiasını yalanladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Dışişleri Bakanlığı Anadolu Ajansı tarafından gündeme taşınan Güney Kıbrıs'a asker yerleştirileceği iddiasını yalanladı. Açıklamada, “Bu hayal ürünü iddialar temelsiz ve gerçekle ilgisi yoktur. İsrail ne şimdi ne gelecekte askerlerini yabancı bir toprağa gönderir. Bu korkunç iddiayı yayanların amaçları sorgulanmalıdır” dendi.

Yediot Aharanot gazetesi de, haberin “şaşkınlık” yarattığını belirtirken, The Times of Israel Ankara’nın Rum ihalesine katılan şirketleri ‘tehdit ettiği’ni öne sürdü.

Anadolu Ajansı önceki günkü haberinde, İsrail’in, Kıbrıs Rum kesimi ile İsrail arasında döşenecek petrol boru hattı ile Rum tarafına inşa edilecek doğalgaz terminalinin güvenliğini sağlamak amacıyla Rum tarafına 20 bin komando yerleştirmek istediğini bildirmişti.

Haberde,  krizdeki Rumlar planı kabul ederse, ailelerin de katılımıyla en az 30 bin İsrailli'nin Limasol’a yerleşeceği kaydedilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?