banner39

Kıbrıs görüşmelerinde ilerleme kaydedildi

Kıbrıs'ta müzakereler kapsamında bugün yapılan görüşmede, ''Mülkiyet'' önerilerine karşı görüşlerde ''Bazı konularda ilerlemeler olduğu" açıklandı

Kıbrıs 08.09.2011, 16:57 08.09.2011, 16:57
Kıbrıs görüşmelerinde ilerleme kaydedildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eroğlu-Hristofyas görüşmesi sona erdi.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'la, yoğunlaştırılmış müzakereler kapsamında bugün yaptıkları görüşmede, tarafların ''Mülkiyet'' önerilerine karşı görüşlerin ele alındığını belirterek, ''Bazı konularda ilerlemeler olduğunu söyleyebilirim'' dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Rum lideri Hristofyas'ın müzakereler kapsamındaki görüşmesi sona erdi.

Eroğlu, görüşmenin ardından, Cumhurbaşkanlığına dönüşünde yaptığı açıklamada, ''Bugün Mülkiyet ile ilgili ikinci görüşmemizi yaptık. Geçen görüşmemizde birbirimize sunduğumuz yazılı öneriler vardı. O öneriler taraflarca değerlendirildi. O önerilere karşı görüşler de bugün sabah 10'dan bu saatlere kadar görüşüldü, tartışıldı ve Mülkiyet konusunu bugün için kapatmış olduk. Bazı konularda ilerlemeler olduğunu söyleyebilirim'' diye konuştu.

Müzakerelerde ''gizliklik'' ilkesi olduğunu anımsatarak, buna uyduklarını ve bu konuda yorum yapmak istemediğini ifade eden Eroğlu, ''Bugün yapılan görüşmelerden, ortaya konan her iki tarafın önerilerinin bir kısmında yakınlaşma konusunda mesafe alınmasından dolayı günü iyi değerlendirdiğimizi söyleyebilirim'' dedi.

Liderlerin bir sonraki görüşmesi 12 Eylül'de yapılacak.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?