banner39

Kıbrıs'ta yoğun kar yağışı

Kıbrıs'ta yoğun kar yağışı adada özellikle trafiği etkiledi. Bazı yollar trafiğe kapatılırken, nadiren kar yağışı gören Kıbrıs'ta eğitime de bir gün ara verildi.

Kıbrıs 19.02.2015, 21:16 19.02.2015, 21:16
Kıbrıs'ta yoğun kar yağışı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Girne ve Lefkoşa’da dün gece başlayan kar yağışı bazı bölgelerde sabah etkisini artırdı. Kar yağışı nedeniyle sokaklar beyaza büründü.

KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Girne bölgesinde bir turist otobüsü tarihi Hilarion kalesine çıkarken yolda mahsur kaldı. Turist otobüsü sivil savunma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Hilarion kalesinin bulunduğu bölgede yoğun kar yağışı olduğu, kaleye çıkmak için kullanılan yolun sürücülerin güvenliği için trafiğe kapatıldığı açıklandı.

Polis, Lefkoşa-Girne karayolunda ise Boğaz Kavşağı ile Ciklos olarak bilinen bölge arasında buzlanma görüldüğünü belirterek, sürücüleri bu güzergahta araçlarını yavaş ve dikkatli kullanmaları konusunda uyardı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ayrıca Karşıyaka ile Kozan arasındaki yol da trafik akışına kapatıldı.

KKTC Meteoroloji yetkilileri, Kuzey Kıbrıs’ta bölgesel olarak devam eden kar yağışının uzun süredir bu kadar etkili olmadığını bildirdi.

KIBRISLILAR KARIN TADINI ÇIKARDI

Adada nadiren görülen yoğun kar yağışı Kıbrıslıları aynı zamanda mutlu etti. Karın tadını çıkarmak isteyen Kıbrıslılar, yağışın etkili olduğu bölgelerde kar topu oynadı, kardan adam yaptı.

Bu sene ilk defa kar gördüğünü söyleyen Hediye Karaca adlı Kıbrıslı, ilk defa kar topu oynadığını, çocukları ile birlikte bu güzel anı kaçırmak istemediğini söyledi.

Tanju Cenkler ise ailesi ile kar topu oynamaya geldiğini, fotoğraf çektirerek nadir yaşadıkları bu anı ölümsüzleştirmek istediklerini belirtti.

EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kötü hava koşullarından dolayı eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova yaptığı yazılı açıklamada, İlköğretim Dairesi, Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı okulların yarın tatil edildiğini bildirdi.

Berova, Meteoroloji  Dairesi’nden aldıkları bilgi doğrultusunda özellikle sabahleyin yaşanabilecek kötü hava koşullarından dolayı ulaşımda da yaşanabilecek olumsuzluklar nedeniyle tatil verildiğini kaydetti.

 

 

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?