banner39

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 67. yaş gününü tebrik etti.

Kıbrıs 26.02.2021, 21:24
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı

KKTC Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşme yapan Tatar, Erdoğan'ın doğum gününü kutlayarak, nice sağlıklı yıllar temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in, sözcüsü aracılığıyla, 27-29 Nisan tarihlerinde Cenevre'de yapılacağını açıkladığı "5+BM gayriresmi toplantısına" yönelik çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin sürdürdüğü egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü zeminindeki iki devletli vizyonunun kararlılıkla arkasında olduklarını, bunun Türkiye ile KKTC'nin birlikteliğini ve pozisyonunu güçlendirdiğini kaydetti.

Kıbrıs Türk halkının bu süreci birlik içerisinde sürdürmesinin önemini vurgulayan Erdoğan, bütün diğer konularda olduğu gibi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede de Türkiye ile KKTC arasındaki dayanışmanın devam edeceğini belirtti.

Erdoğan, KKTC'ye aşı dahil sağlık desteğinin süreceğini de dile getirdi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?