KKTC'de İslam karşıtı bir grup öğretmen eylem yaptı

KKTC'de okul kitaplarından birinde başörtülü bir hemşire çizimine yer verilmesi bir grup öğretmeni rahatsız etti.

Kıbrıs 18.09.2023, 12:23
KKTC'de İslam karşıtı bir grup öğretmen eylem yaptı

KKTC’de ilkokul kitaplarındaki eğitim görsellerinde başörtülü kadınlara yer verilmesi sonrası öğretmen sendikaları eyleme başladı.

Sendika adına konuşan kişiler, Kıbrıs Türklerinin İslam’dan vazgeçtiklerini ve Osmanlı dönemine geri dönmek istemediklerini belirtti. 

Türkiye ile anlaşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı ise “Uşak” ve “İşbirlikçi” olmakla suçlandı.

Sendikalar, aşağıda örneği bulunan eğitici görsellerde başörtülü karakterler kullanılması sebebiyle eyleme başladı.

Kaynak: Dailyİslamist/X

Yorumlar (4)
Yavuz Selim 2 hafta önce
﴾71﴿ Gerçekleri inkâr etmiş olanlar gruplar halinde cehenneme sevkedilecek; nihayet oraya vardıklarında cehennemin kapıları açılacak; bekçileri onlara, “İçinizden, size rabbinizin âyetlerini okuyup duyuran ve böyle bir günle karşılaşacağınızı bildirerek sizi uyaran bir elçi gelmedi mi?” diye soracak; onlar da “Evet geldi” diyecekler. Ama inkârcılar için artık azap hükmü kesinleşmiştir.
﴾72﴿ Onlara, “İçinde ebedî olarak kalacağınız cehennemin kapılarından girin içeri!” denilecek. (Vaktiyle) ululuk taslamış olanların kalacağı (bu) yer ne kötü!
﴾73﴿ Rablerine karşı gelmekten sakınanlar da gruplar halinde cennete sevkedilecek. Nihayet oraya vardıklarında cennetin kapıları açılmış olacak; bekçileri onlara, “Selâm size! Hoş geldiniz! Ebedî olarak kalmak üzere buyurun girin cennete!” diyecek.
﴾74﴿ Onlar da “Bize verdiği sözü yerine getiren ve cennetten bize dilediğimiz yerinde mesken kurabileceğimiz yurt bağışlayan Allah’a hamdolsun!” diyecekler. (Bunun için) çalışıp çabalayanların ecri ne güzel!
Zümer suresi...
Tahir Baba 1 hafta önce
rum bakiyeleri, gidin rum kesimine.
Hakkulu 1 hafta önce
Kıbrıs bir an önce ilhak edilmeli 82. vilayet olmalı
Ali Osman 1 hafta önce
Türkiye ile işbirliği yapan KKTC yönetimine işbirlikçi diyen öğretmen ya gerizekalıdır ya da haindir. Lafı uzatmaya gerek yok.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?