banner39

KKTC ve Güney Kıbrıs futbolda birleşti

Kıbrıs Türk ve Rum futbol federasyonlarının uluslararası müsabakalarda tek çatı altında temsil edilmesine yeşil ışık yakıldı

Kıbrıs 05.11.2013, 15:34 05.11.2013, 16:31
KKTC ve Güney Kıbrıs futbolda birleşti

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi futbol federasyonları arasında imzalanan geçici bir anlaşma adanın sporcularını tek çatı altında topluyor.

FIFA'nın Zürih'teki binasında UEFA ve FIFA yetkililerinin de katıldığı toplantıda, KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu Başkanı Costakis Koutsokoumnis'un imzaladığı geçici anlaşmaya göre, KKTC Futbol Federayonu, Güney Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu'nun yönetmeliklerine ve statüsüne tabi olacak.

Anlaşmayla beraber Kıbrıs Türk futbol takımlarının Avrupa kupalarında temsiliyetlerinin önü açılırken uluslararası futbol müsabakaları artık KKTC'de oynanabilecek.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu ise FIFA ve UEFA'nın üyesi olarak kalmaya devam ederken, ülkedeki uluslararası futbol organizasyonlarını organize etme, hizmet verme ve yönetimden sorumlu olaca

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?