KKTC'de İmam Hatipler için girişim

KKTC'de İmam Hatiplerin kaldırılmasını teklif eden Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikasına tepkiler büyüyor, İmam Hatiplerin kaldırılmasını istemeyen yeni bir hareket bildiri yayınlayacak

KKTC'de İmam Hatipler için girişim

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) İmam Hatiplere sahip çıkan bir grup bugün basın açıklaması yapacak. Kıbrıs Egemenlik Hareketi adıyla kurulan hareket, KKTC'de İmam Hatiplerin kaldırılmasını teklif eden sendikanın önünde toplanrak tepkilerini dile getirecekler.

KKTC'de faaliyet gösteren Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) eğitim şurasında İmam Hatiplerin kaldırılması yönünde bir teklif sundu. KTÖS'te, İmam Hatiplerin kaldırılması yönünde kararın alındığı oturumun da tartışmalı şekilde gerçekleştiği belirtiliyor. 

KTÖS, eğitim şurasını toplayan kişilerin, İmam Hatiplere sahip çıkan üyeleri toplantıya çağırmadığı ve gerçekleştirdiği gizli toplantıyla İmam Hatiplerin kaldırılması yönünde karar aldığı ifade ediliyor.

Kurumun aldığı kararın bir bağlayıcılığı olmamakla birlikte, güçlü tavsiye niteliği taşıdığı belirtiliyor. KTÖS'ün İmam Hatipleri kaldırmak istediğini öğrenen Kıbrıslı eğitimciler bir araya gelerek yeni bir hareket kurdular. KKTC Egemenlik Hareketi adı verilen harekete mensup eğitimciler ve üyeler, İmam Hatiplerin kaldırılması gibi bir teklifin Kıbrıslıların milli ve manevi değerlerine saldırı olduğunu ifade ediyorlar.

KKTC Egemenlik Hareketi, çocuklarımızın dini değerlerinden uzaklaştırılmaya çalışılmasını şiddetle kınadıklarını belirterek alınan kararın yok sayılması için gereken tüm adımları atacaklarını duyurdular. Hareket bugün KTÖS binası önünde toplanıp basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 15:09
banner53
YORUM EKLE

banner39