Rum Kesimi'nde KOBİ'lerin yüzde 25'i kapandı

Kıbrıs Rum Kesimi'nde ekonomik kriz ve hükümetin kararlarından dolayı orta büyüklükteki işletmelerin en az dmrtte biri kapandı

Rum Kesimi'nde KOBİ'lerin yüzde 25'i kapandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rum kesimindeki orta büyüklükteki işletmelerin yüzde 25'ten fazlasının kapandığı kaydedildi.

Rum Esnaf ve Zanaatkarlar Konfederasyonu (POVEK) Genel Sekreteri Stefanos Kursaris, Emekçi Halkın İlerici Partisi (AKEL) Genel Sekreteri Andros Kiprianu ile dün gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, orta büyüklükteki işletmelerin, bağımsızlık döneminden bu yana, en kötü dönemlerini yaşamakta olduklarını söyledi.

Bunun meydana gelme nedenlerinin bilindiğini dile getiren Kursaris, Mart'taki Europroup kararlarının yanı sıra, çalışma saatleri ile kiraların durumunun daha da kötüleştirdiğini kaydetti. Bu kötü gidişatın en fazla orta büyüklükteki işletmeleri etkilediğine vurgu yapan Kursaris, bu işletmelerin yüzde 25'inden fazlasının kapandığını ifade etti.

AKEL Genel Sekreteri Kiprianu ise açıklamasında, Rum kesimindeki orta büyüklükteki işletmelerin, yalnızca ekonomik krizin etkilerinden değil, hükümetin kararlarından dolayı da hayatta kalma sorunuyla karşı karşıya olduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2013, 14:01
banner53
YORUM EKLE

banner39