Rumlardan 'mavi tik' provokasyonu

Twitter'ın KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın hesabını onaylaması Rumları çıldırttı. Rumlar, Tatar'ın "mavi tik"inin alınması için kampanya başlattı.

Kıbrıs 19.07.2021, 19:42
Rumlardan 'mavi tik' provokasyonu

Kıbrıslı Rumlar Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın 150 bini aşkın takipçisi olan Twitter’daki mavi onay rozetinin ‘kaldırılması’ için kampanya başlattı. Tatar'ın 'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı' olarak gösterilmesinden rahatsızlık duyduğunu belirti...

Kampanyada Ersin Tatar’ın hesabında KKTC Cumhurbaşkanı olarak yazması eleştirildi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’a yapılan bu yeni saldırının nedeni; Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ın kamu menfaatini ilgilendiren hesabının orijinal olduğunun bilinmesini sağlamak amacıyla kullanmakta olduğu mavi onay rozetidir. Twitter’a göre mavi rozet alabilmeniz için hesabınızın orijinal, tanınmış ve aktif olması gerekiyor” ifadeleri kullanıldı.

HESAP ARALIK 2011'DEN BERİ AKTİF

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Twitter hesabının Aralık 2011 tarihinden beri aktif ve 150 bini aşkın takipçisinin bulunduğu belirtildi.

Ersin Tatar’ın Twitter hesabında yazıldığı gibi ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’ olduğu belirtildiği ifade edildi ve duyulan rahatsızlık ifade edildi. 

Açıklamada, “Cumhurbaşkanı Tatar’a mavi rozet; bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Tatar’ın hesabının büyük kitleler tarafından takip edilmesine bağlı olarak verilmişti” denildi.

Kaynak: Kıbrıs Postası

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?