banner39

Prof Dr. Ersan Şen kimdir, aslen nereli, kaç yaşında

Türkiye'nin en çok izlenen televizyon kanallarında yayınlanan tartışma programlarının en önemli konukları arasında yer alan ve tavırlarıyla kimi zaman komedi programlarındaki skeçlere konu olan Prof Dr. Ersan Şen kimdir, aslen nereli, kaç yaşında gibi soruların yanıtı haberimizde.

Kim Kimdir 28.07.2021, 17:41
Prof Dr. Ersan Şen kimdir, aslen nereli, kaç yaşında

Alanındaki uzmanlığıyla çoğu zaman bir numaralı danışma makamı olmayı başaran ceza hukukçusu Ersan Şen, yine bu özelliği sayesinde neredeyse her akşam Türkiye'nin en sevilen ve beğenilen ekranlarından birinde yer alıyor ve bu yüzden birçok kullanıcı Prof Dr. Ersan Şen kimdir, aslen nereli, kaç yaşında şeklindeki sorularla ünlü hukukçu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

16 Temmuz 1966'da Nevşehir ilinin Avanos ilçesine bağlı Çalış kasabasında hayata merhaba diyen Şen, çocukluğunu burada geçirdi. Şen, liseyi okumak için İstanbul'a geldi. 1983 yılında Kabataş Erkek Lisesi'ni bitiren Şen, ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı.

1987'de de üniversiteden mezun olan Şen, daha sonra araştırma görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi’nde akademik kariyerine adım attı. Şen, yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Yine Marmara Üniversitesi'nde doktoraya başlayan Şen, 1998 yılında Doçentlik ünvanını elde etti.

Şen, akademik kariyerine 2004'ten beri profesör olarak devam etmektedir.

İstanbul Barosu’na kayıtlı şekilde avukatlık mesleğini icra eden Şen, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde de görev almaktadır.

Prof Dr. Ersan Şen hangi görevleri yapmıştır?

Şen, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı ve Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Senato Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi olarak da idari görevde bulunan Şen, Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında akademik kariyere sahiptir.

Prof. Dr. Ersan Şen, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Özel Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku derslerine girmektedir.

Türk Ceza Hukuku Derneği üyesi de olan Şen'in alanında ortaya koyduğu çok sayıda kitap, makale ve çeviri bulunmaktadır.

Şen'in imzasını taşıyan kitaplar "1962-1997 Anayasa Mahkemesi", "Türk Ceza Yargılaması Hukuku’nda Hukuka Aykırı Deliller Sorunu", "Türk Ceza Hukuku – Suçun Genel Esasları ve Unsurları", "Hukuka Giriş", "Yeni Türk Ceza Kanunu Yorumu Cilt: I (m.1-140)", "Uluslararası Ceza Mahkemesi", "Türk Hukukunda Telefon Dinleme - Gizli Soruşturmacı - X Muhbir", "Yorumluyorum", "Yeni Çek Kanunu’nda Karşılıksız Çek Suçu ve Ceza Sorumluluğu", "Uluslararası Suçlar", Yeni Çek Kanunu’nda Karşılıksız Çek", "Tutuklama", "Şike", "Yorumluyorum 2", "Uygulamada İhaleye Fesat Karıştırma Suçları", "Tüm Yönleri ile Telefon ve Ortam Dinleme", "Suç Örgütü", "Yorumluyorum 3", "Yorumluyorum 4", "Yorumluyorum 5", "Yorumluyorum 6", "Yorumluyorum 7", "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması", "Yorumluyorum 8", "Yorumluyorum 9" şeklinde sıralanmaktadır.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?