banner39

Seren Selvin Korkmaz kimdir? Seren Selvin Korkmaz nerelidir, hangi partilidir?

Seren Selvin Korkmaz'ın kim ve nereli olduğu merakla sorulurken, hangi partili veya siyasi düşüncesinin ne olduğu soruları da merakla cevap arıyor. İşte Selvin'in biyografisi:

Kim Kimdir 23.03.2023, 22:21 23.03.2023, 22:21
Seren Selvin Korkmaz kimdir? Seren Selvin Korkmaz nerelidir, hangi partilidir?

Seren Selvin Korkmaz kimdir, nerelidir, uzmanlık alanı nedir, soruları bu aralar merakla soruluyor. Son dönemlerde Halk TV'deki tartışma programlarında görülmeye başlayan Seren Selvin Korkmaz, yaptığı yorumlarla ve analizlerle dikkatleri üzerine çekiyor. 

Tartışma programını izleyen birçok kişi, "Seren Selvin Korkmaz kimdir, nerelidir?" sorusunu merakla soruyor. Seren Selvin Korkmaz kimdir, nerelidir? Seren Selvin Korkmaz hangi partili?

SEREN SELVİN KORKMAZ KİMDİR?

Seren Selvin Korkmaz, lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden almıştır. Doktora çalışmalarını Stockholm Üniversitesi'nde sürdüren Korkmaz, aynı kurumda Türkiye ve Ortadoğu siyaseti üzerine dersler vermektedir. Korkmaz, aynı zamanda Washington merkezli düşünce kuruluşu Middle East Institute'de Türkiye uzmanı olarak yer almaktadır.

Seren Selvin Korkmaz kimdir, nerelidir? Seren Selvin Korkmaz hangi partili?

Fox International Fellowship kapsamında Yale Üniversitesi'nde araştırmacı olarak çalışmış, liderlik ve politika önerileri geliştirme üzerine eğitimler almıştır. Friedrich Ebert Vakfı tarafından yürütülen "genç liderler" programında yer almış, Türkiye'de ve Almanya'da eğitimlere katılmıştır. 2013 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşları ve araştırma merkezlerinde araştırmacı ve yönetici olarak görev yapmıştır. Avusturya merkezli Avrupa Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü'nün (PS:EUROPE) de kurucusu olan Korkmaz, 2017 yılına kadar enstitünün Türkiye direktörlüğü görevini yürütmüştür. Seren Selvin Korkmaz IstanPol'ün kurucularındandır ve 2018 yılından bu yana genel direktörlük görevini yürütmektedir.

Çalışma alanları popülizm, sosyal dışlanmanın ekonomi politiği, siyasal partiler, seçmen algısı ve seçim stratejileridir. Popülizme karşı alternatifsiyasal programları ve toplumsal hareketleri incelediği İngilizce yazıları Lehçe, Yunanca, İspanyolca ve Boşnakçaya çevrilmiştir. Dünyada yükselen popülizme karşı başarı kazanan siyasal programları ve kampanyaları Türkiye'deki yerel dinamiklere uyarlamaktadır. Korkmaz, çalışma alanlarına dair ulusal ve uluslararası medyada sıklıkla görüş bildirmektedir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?