banner39

3. Arapça Kitap ve Kültür Günleri

Bu yıl 3. kez düzenlenen Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri 22 ülkeden 55 yayınevi, 300 yazar ve âlimi Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde bir araya getiriyor.

Kültür Sanat 08.03.2018, 11:16 08.03.2018, 11:16
3. Arapça Kitap ve Kültür Günleri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, Hâşimî Yayınevi ve Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ortaklığında düzenleniyor. Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’ndeki etkinlikler 2-11 Mart tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

İlk yıl, “Bıraktığımız yerden başlıyoruz” diyerek yola çıkan ve geçtiğimiz yıl, “Asırlardır sönmeyen ışığımız: Âlimler-kitaplar” vurgusuyla âlimlerimizi ve kitaplarımızı öne çıkaran etkinlik, bu yıl “Geçmişin ihyası, geleceğin inşası için medreselerimiz” sloganıyla düzenleniyor.

Kitap ve Kültür Günleri için Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar, Ürdün ve Kuveyt’in aralarında olduğu 22 ülkeden 55 yayınevi, 300 ilim adamı ve yazar davet edildi.

Arapça Kitap ve Kültür Günleri'nde Ozan Bodur’un Arapça “Operasyon 1915” kitabından başka “II. Abdülhamid Han’ın Hayatı” hiçbir yardım almadan ödediği borçlar, dost kazanma sanatı ve düşmanı idare tarzı, iç ve dış politikadaki mahareti, yöneticiler ve devlet adamlarına tavsiyeleri, günlük yaşantısı ve aile hayatı, manevi dünyası gibi ve birçok özel konular ve belgelerin yer aldığı bir eserde ilk defa yayınlanacak.

 

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?