banner15

Abdurrahman Arslan'ın yeni kitabı çıktı

Abdurrahman Arslan'ın söyleşileri Nehri Geçerken adıyla kitaplaştırıldı.

Abdurrahman Arslan'ın yeni kitabı çıktı

Dünya Bülteni/Kültür Servisi

Nehri Geçerken, düşünce dünyamızın en özgün isimlerinden biri olan Abdurrahman Arslan'ın söyleşilerini ve soruşturma yanıtlarını ilk kez bir araya getiriyor. 1993 yılından bu yana ama ağırlıklı olarak iki binli yıllarda yapılan söyleşi ve soruşturmalar yaşadığımız dünyadaki dönüşümü anlamlandırmak bakımından oldukça önemli.

Arslan'ın yazılarında, düşünce dünyasını belirleyen, yaşama ve dünyaya bakış açısını ortaya koyan pek çok ipucu bulunur. Arslan Müslümanların hep birilerine ya da daha temelde modern/postmodern dünyaya uyum göstererek yaşadıklarını, sonuçta özgün kimliklerini, varoluş biçimleri yitirdiklerini vurgular.

Okuyucu, Nehri Geçerken adlı kitapta Abdurrahman Arslan'ın Modern Dünyada Müslümanlar, Yeni Bir Anlam Arayışı ve Sabra Davet Eden Hakikat kitaplarında ve kitaplaşmamış yazılarında yoğun olarak üzerinde durduğu kavramları, gerçeklikleri ve konuları bir arada görme imkânı bulacaktır. Ayrıca yazara yerinde soruların yöneltildiği söyleşilerde ve tematik soruşturmalarda da düşünürün modern dünyanın düşünsel temellerini kavramak için ne kadar çok çaba sarfettiğinin farkına varacaktır. Aynı zamanda içinde bulunulan olumsuzluklardan kurtulmaya ilişkin esaslı bir sorgulama ile karşılaşacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2010, 12:22
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48