banner39

Akif Emre'nin Erguvanları ve Aliya'sı kitaplaştı

Akif Emre'nin vefatının ardından iki yıl geçti. Büyüyen Ay Yayınları Akif Emre kitaplığına iki yeni eseri ekledi. İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Aliya

Kültür Sanat 08.05.2019, 11:37
Akif Emre'nin Erguvanları ve Aliya'sı kitaplaştı

Gazeteci ve fikir adamı Akif Emre'nin İstanbul'u Yeniden Düşünmek ve Aliya isimli iki yeni eseri daha raflarda yerini aldı.  Akif Emre sağlığında yazılarının tasnif ederken bazı yazılarının üstüne “İstanbul” diye yazmış, her yıl Erguvan mevsiminde kaleme aldığı yazılarına da "Erguvanname" diye başlık koymuştu.

İstanbul'u Yeniden Düşünmek isimli kitabında bir medeniyet tasavvuru resmeden Akif Emre, yeniden konuşulması gereken bir lider olarak tanımladığı Aliya eserinde de Aliya İzzetbegoviç hakkında yayımlanan yazıları bulunuyor..

Büyüyen Ay Yayınları'ndan Mustafa Kirenci, Aliya kitabına ilişkin kitabın sunuş bölümünde şunları yazdı:

Aliya'yı meydana getiren yazılara topluca baktığımızda aslında iki portre ortaya çıkmakta. İlki Aliya'nın portresi. Okurlarımız ilerleyen sayfalarda o portrenin çizimlerini satır satır takip edecekler. İkincisi ise metinleri meydana getiren bir aydın olarak Akif Emre portresi: O, Aliya'yı ve misyonunu anlamak, okurlarına anlatmak davasının peşini hiç bırakmamıştır. 

banner53
Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?