banner15

Amazon ilk kitap dükkanını açtı

10 yıldır internet üzerinden kitap satışı gerçekleştiren Amazon, Seattle'da ilk dükkanını açtı

Amazon ilk kitap dükkanını açtı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Elektronik ticaretin en önemli sitelerinden ve online kitap satışında en büyük şirketlerinden olan Amazon, kitapları fiziksel olarak da satabileceği bir dükkan açıyor.

Amazon, e-kitap okuyucusu Kindle‘la birlikte 2007’den beri e-kitap sektörünün öncülerinden oldu. Şirket, insanların kitap okuma alışkanlıklarını değiştirerek gerçek kitapçıların işini zorlaştırdığı gerekçesiyle eleştirildi. Amazon şimdi de gerçek bir kitap dükkanı açacağını duyurdu.

Seattle’daki University Village alışveriş merkezinde açılan Amazon Books, şirketin yaptığı açıklamaya göre Amazon.com‘un fiziki bir uzantısı olacak. 1994’te kurulan şirket çevrim içi kitap satış tecrübesini şimdi çevrim dışı olarak hayata geçiriyor. Amazon Books başkan vekili Jennifer Cast kitapçıdaki kitapların Amazon.com’daki kullanıcı değerlendirmeleri ve popülaritelerine göre seçilmiş eserler olduğunu ifade ediyor.

Amazon, kitapçının kısa süreli bir girişim olmayacağının altını çiziyor. Yani önümüzdeki dönemde başka Amazon Book dükkanların da açılacağını tahmin etmek zor değil.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 11:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35