Cafcaf'tan dindarlara uyarı

Cafcaf, son sayısında dindarları Ak Parti Hükümeti'nin bir kısım olumlu uygulamalarının dindarlar için büyük bir tehlike olduğu yönünde uyarıyor...

Cafcaf'tan dindarlara uyarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cafcaf Mizah Dergisi son sayısının kapağında dindarları uyardı. Muhafazakar Demokrat Ak Parti Hükümeti'nin bir kısım olumlu uygulamalarının dindarlar için büyük bir tehlike olduğuna dikkat çekti.

Kapağında en büyük tehlikenin sisteme alışmak olduğunu iddia eden Cafcaf Mizah Dergisi son sayısının kapağı ile kimi dindarlarda görülen sisteme ılıştırılmaya hazır bir Müslümanlık anlayışının doğru olmadığını, İslam'ın kendi özgül şartları içerisinde yaşanması gerektiğini savunuyor.

Cafcaf Kasım sayısı kapağı ile hâlihazırdaki sistemin Müslümanların taleplerini  karşılamaktan çok uzak olduğunu, dindarların inançları ile ilgili kimi küçük olumlu gelişmelere hemen tav olmaması gerektiğini savunmuş. Dergi daha binlerce değişmesi gereken esaslı değişikliklerin dile getirilmedikçe neredeyse artık unutulmaya terk edildiğini, bunların da artık dile getirilmesi gerektiğini kapak karikatürü ile anlatmış.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2013, 11:13
banner53
YORUM EKLE

banner39