banner39

Cahit Zarifoğlu Eyüp'te anılıyor

Cahit Zarifoğlu, Ali Haydar Haksal, Üzeyir İlbak ve Asım Gültekin'in aktılımıyla Eyüp'te düzenlenecek etkinlikte anılacak

Kültür Sanat 12.06.2015, 15:27 14.06.2015, 22:49
Cahit Zarifoğlu Eyüp'te anılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şair-yazar Cahit Zarifoğlu, vefatının 28. yılında, "Yedi Güzel Adam'ın Zarif Şairi Cahit Zarifoğlu 75 Yaşında" etkinliğiyle Eyüp’te düzenlenen programla anılacak.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi ve Eyüp Belediyesi’nce 12 Haziran’da Eyüp Cafer Paşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinlikte, çeşitli yönleriyle Zarifoğlu konuşulacak.

19.30’da başlayacak etkinlik kapsamında moderatörlüğünü Zafer Acar'ın yapacağı panelde Ali Haydar Haksal, Üzeyir İlbak ve Asım Gültekin, şairin hikâyecilik ve dergicilik yönünü ele alacak.

Bünyamin Yılmaz'ın yöneteceği ikinci bölümde ise Hüseyin Akın, Şakir Kurtulmuş, Bestami Yazgan, Mahmut Bıyıklı, Ercan Köksal ve Cengizhan Orakçı, Zarifoğlu'nun şiirlerinden bir seçkiyi yorumlayacak.

Program kapsamında Rasim Özdenören'in Zarifoğlu değerlendirmesinin yer aldığı belgeselin gösterimi de yapılacak. Şairin fotoğraflarından oluşan serginin açılışı da etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek.

banner53
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?