banner39

Dijital Gösterim Merkezi'ndeki Ara Güler Sergisi uzatıldı

İletişim Başkanlığı tarafından 23 Aralık’ta Taksim Meydanı'ndaki Dijital Gösterim Merkezi’nde açılan "Ara Güler Dijital Fotoğraf Sergisi"ni bir hafta boyunca yaklaşık 20 bin kişi ziyaret etti. Yoğun ilgi gören sergi 9 Ocak 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Kültür Sanat 03.01.2020, 17:05 03.01.2020, 17:12
Dijital Gösterim Merkezi'ndeki Ara Güler Sergisi uzatıldı

Fotoğraflarıyla tarihe damga vuran sanatçı Ara Güler'in anısına İletişim Başkanlığı tarafından Taksim Meydanı'nda açılan "Ara Güler Dijital Fotoğraf Sergisi" yoğun ilgi nedeniyle 1 hafta daha sanatseverler ile buluşacak. İlk hafta yaklaşık 20 bin ziyaretçi ağırlayan sergi, 9 Ocak 2020 Perşembe gününe kadar  açık olacak.   

İletişim Başkanlığı tarafından dünyaca ünlü, usta fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in hayatı ve çektiği fotoğrafların yer aldığı “Ara Güler Dijital Fotoğraf Sergisi” 23 Aralık’ta gösterime açıldı. Tüm dünyaya mâl olmuş yüzlerce ismi fotoğraflayan ve çektiği her kareye bir hikâye ve anlam yüklemeyi başaran, İngiltere'de yayımlanan "Photography Annual Antolojisi" nde dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısından biri olarak tanımlanan Ara Güler'in eserlerinin yer aldığı sergiyi binlerce kişi ziyaret etti. 23 Aralık’ta kapılarını açan sergiye günde 2 bin 500’den fazla sanatsever katıldı.  

ÜCRETSİZ ZİYARET EDİLEBİLECEK 

Güler’in birbirinden dikkat çeken fotoğraf kareleri, dijital hologramlar ve üç boyutlu görseller eşliğinde sergilenen fotoğraflar, ziyaretçilerin beğenisine sunulmaya devam ediyor. Ünlü sanatçıların, politikacıların portreleri, dini mekânlar, ritüeller, Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanından çeşitli fotoğraflar ile Güler'in aile, çocukluk ve gençlik fotoğraflarının yanı sıra dünyanın çeşitli bölgelerinden doğa fotoğraflarına yer verilen sergi, 9 Ocak 2020’ye kadar ücretsiz gezilebilecek. 

Kaynak: Dünya Bülteni

YER: Taksim Meydanı Dijital Gösterim Merkezi 
SAAT: 11.00-22.00 

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?