banner15

Diyanet Kitap fuarı açıldı

Her ramazan ayında İstanbul'da açılan Diyanet kitap fuarı Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı adıyla bu yıl 33'üncü kez okuyucularla buluşuyor. Bu yıl 180 yayınevi fuardaki standlarda yerini aldı

Diyanet Kitap fuarı açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nın açılış töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, "Türkiye'nin parmakla gösterilen bir ülke olabilmesi adına, bilim ve ilim alanlarında üst sıralara yükselmemiz büyük önem teşkil ediyor." dedi.

Diyanet tarafında organizee edilen  Ramazan boyunca kitapseverleri ağırlayacak olan 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nın açılışı  Diyanet İşleri Başkanı yardımcısı Mehmet Emin Özafşar tarafında ngerçekleştirildiç Diğer ataraftan açılışta Kültür bakanının olmaması dikkat çekti..

 Fuarın tarihçesinden bahseden . Mehmet Emin Özafşar, Türkiye Kitap ve Kültür Fuarlarının okuyucu ile yazarları ve yayınevlerini buluşturduğunu belirterek şunalrı söyledi "her yıl Ramazan'da yapılan bu fuarımızı da uluslararası kitap ve kültür fuarına dönüştürdüğümüzde geleceğe daha umutlu bakabiliriz. Türkiye'nin parmakla gösterilen bir ülke olabilmesi için bilim ve ilim alanlarında üst sıralara yükselmemiz büyük önem teşkil ediyor. Fuarın herkese hayırlı olmasını diliyorum."

180 YAYINEVİ YER ALIYOR

Ramazan boyunca Beyazıt Meydanı'nda vatandaşlarla buluşacak fuar çadırında, 173 stantta 180 yayınevi yer alacak. Edebiyat, tarih, kültür, felsefe ve din alanında yaklaşık 50 bin kitabın kitapseverlerle buluşacağı fuar alanı olarak tasarlanan 2 dev çadır ve Beyazıt Camisi yanındaki açık hava stantları, kitap dostlarının esere ulaşabilmek için rahatça gezebilme ve alışveriş yapabilmelerine imkan tanıyor.

İmza etkinliklerinin gerçekleştirileceği fuar süresince, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği'nin katkılarıyla organize edilen Beyazıt Ramazan Sohbetleri, Beyazıt Devlet Kütüphanesi Konferans Salonu'nda ziyaretçilere her gün sohbet dinleme imkanı sağlayacak.

Kültür, sanat ve edebiyat alanında birçok yazar ve sanatkar, Beyazıt Ramazan Sohbetleri kürsüsünde dinleyicilerle buluşacak.

İlk kez 1983'te "Dini Yayınlar Kitap Fuarı" olarak başlayan organizasyonun adı, 1996'da "Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" olarak değiştirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 16:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48