Dünyabizim Buluşmaları'nda sinema konuşuldu

Her ay farklı bir konunun tartışıldığı Dünyabizim Buluşmaları'nda bu ay sinemanın dünü ve bugünü konuşuldu

Dünyabizim Buluşmaları'nda sinema konuşuldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2008'den itibaren yayınına devam eden sanal âlemin nitelikli kültür ve sanat sitesi Dunyabizim.com, her dönem üzerine katarak devam ettirdiği yürüyüşüne yeni bir halka daha ekledi: Dünyabizim Buluşmaları.

Ekim ayında “Yayın Dünyası”nın konuşulduğu programda, Kasım ayında “Sinema” başlığı ile yapıldı. Senarist-yazar Tarık Tufan'ın yönettiği söyleşide sinema yazarı Hasan Ali Yıldırım, Eleştirmen Murat Işık ve Yapımcı yönetmen Serkan Acar sinemanın dünü ve bugününü konuştu.

Bahçelievler Belediyesi'nin katkılarıyla 2014 Ekim'inden itibaren Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenecek buluşmalarda her ay kültürümüzün farklı alanlarında söz sahibi insanlar konuk ediliyor. Kültür hayatımızın dünü ve bugününün masaya yatırıldığı Dünyabizim Buluşmaları'nda konuk konuşmacılar bir gelecek projeksiyonu da çiziyorlar.

Aralık ayında “Geleneksel Sanatlar”, Ocak-2015'te “Dergicilik”, Şubat-2015'te “Radyoculuk”, Mart-2015'te “Öykücülük”, Nisan-2015'te “Yazarlık”, Mayıs-2015'te ise “Televizyon Programcılığı”üst başlığıyla programlar düzenlenecek. Ayrıca her programda belirlenen konu başlığıyla ilgili çekilecek olan 3-5 dakikalık sokak röportajları da gösterilecek. 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 09:18
banner53
YORUM EKLE

banner39