banner39

banner35

Elif'ten Z'ye 'müfredat çalışmaları'

“Elif’ten Z'ye” programının bu haftaki bölümünde Alparslan Durmuş ile ‘Hedef Toplum ve buna ulaşmak için müfredat çalışmaları’ konuşulacak.

Kültür Sanat 13.08.2016, 11:51 13.08.2016, 15:08
Elif'ten Z'ye 'müfredat çalışmaları'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Elif’den Z’ye adlı Eğitim Sohbeti Programı, TRT OKUL’da devam ediyor. Erhan Erken'in hazırlayıp sunduğu programın bu hafta yayınlanacak bölümüne, EDAM'ın kurucusu Alpaslan Durmuş konuk olacak. Alpaslan Durmuş ile Hedef Toplum ve buna ulaşmak için müfredat çalışmaları’ ile ilgili bir sohbet gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz hafta yayınlanması planlanan bölüm, tarihi Yenikapı Mitingi için TRT OKUL'un da TRT HABER ile ortak yayına geçmesi dolayısıyla bir hafta ertelenmişti. Program bu hafta 14 Ağustos pazar günü saat 13.50'de yayına girecek. 

Yayınlanacak olan bölümde, toplumun ve bireylerin gelişmesinde çok önemli rol oynayan eğitimden beklenen faydanın elde edilebilmesi için çok sağlam ve bilimsel esaslara dayanan bir müfredata sahip olmanın gereği üzerinde duruluyor. Müfredat programları, hem eğitimin tespit edilmiş amaçları doğrultusunda içeriklendirilerek tasnif edilmesini ve hem de eğitim süreçlerinin sağlıklı şekilde işlemesini sağlıyor.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?