banner15

Genç Dergisi 'Ramazan'ı misafir ediyor

Genç Dergisi Ağustos sayısında 'Herkes Ramazan'ı kendisi kadar yaşar' diyerek kutlu ayı kapak konusu yapmış

Genç Dergisi 'Ramazan'ı misafir ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Aylık Gençlik Dergisi 'Genç' 59. Sayısında Ramazan ayını kapak konusu yapmış. Ramazan'ın sadece oruç tutmaktan ibaret olmadığı vurgulanan dosyada gençlere Ramazan'a neler katılabileceği sorgulanıyor.  Bu kapsamda Yusuf Temizcan 30 gence Ramazan'ın kendileri için ne ifade ettiğini, bu ayı nasıl idrak ettiklerini sormuş.

Dergide bu ay dört isimle röportaj yapılmış. Sinema yönetmeni Mesut Uçakan, kendisiyle yapılan röportajda 'Züleyha Karşısında Ne Kadar Yusuf'uz?' diye sorarken, Psikyatrist Kemal Sayar, sanal yaşantıların patlayacağı, gerçek hayata dönüleceği öngörüsünde bulunuyor. Mavi Marmara'da hayatını kaybeden 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın hikayesini yazan Zeliha Akın, eseri ile ilgili bilgiler veriyor. Genç sanatçı Ammar Acarlıoğlu ise, alkışa kanmadığını ve alkışlarla kaymadığını ifade ediyor.

Osman Nuri Topbaş Hoca bu ayki yazısında 'Nefsani zaaf ve ihtiraslardan kurtulma yollarından bahsederek gençlere yol gösteriyor.

Mehmet Lütfi Arslan, 'Senin Rüyanı Gördüler', Ayşegül Genç, 'Özgürlüğün Bu Kadar Özgürce Yaşanması Bizi Bozar', Rabia Gülcan Kardaş, 'Gerçek Kahraman', Sinan Özgenç, 'Asrın Diyeti' ve Abdurrahman Çetinkaya, 'Sokak Çocukları Aranıyor' başlıklı yazılarıyla bu ay dergideki yerlerini alıyor. 

Dergi'nin 'Dünya Raporu' ve 'Türkiye Raporu' köşelerinde Türkiye ve Dünya'da geçtiğimiz ay meydana gelen önemli gelişmelere yer veriliyor. 

Genç Dergi'nin ücretsiz eki "gençler için eğlenceli tarih" sloganıyla çıkan Tarih Gastesi'nin Ağustos sayısında "Mezhep Kavgası Çözüme Kavuştu", "Dev Deniz Yaratığı", "Zekat Tartışması" gibi başlıklar dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 10:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35