banner39

Gılgamış ve Enkidu Destanları: Otizmli Bir Süper Kahraman

Enkidu'nun Destanları, insanlık tarihinin şimdiye kadar bulunan en eski hikayesi olan Gılgamış Destanları'nın devamı olabilecek, otistik olan bir süper kahraman içeren bir çizgi roman

Kültür Sanat 06.05.2020, 19:20 06.05.2020, 19:27

Ünlü arkeolog Austen Layard, Hormuzd Rassam'ı kazılarında paymaster olarak işe aldığında, National Geographic History dergisinin “Dünyanın İlk Aksiyon Kahramanı” adlı hikayenin keşfine yol açacak olayları harekete geçirdiğini bilmiyordu. ”. Bu hikaye “Gılgamış Destanı” dan başka bir şey değil. Dolayısıyla yazar / sanatçı Ahmed Amin, otizmi olan yeğenine adanmış bir çizgi roman yaratmaya karar verdiğinde, yeğeninin iyiliğine benzeyen bir kahraman bulmak için Mezopotamya köklerinden daha uzağa bakmak zorunda değildi. 

Enkidu'nun Destanları, insanlık tarihinin şimdiye kadar bulunan en eski hikayesi olan Gılgamış Destanları'nın devamı olabilecek, otistik olan bir süper kahraman içeren bir çizgi roman . Hikaye, zamanın dışında geri getirilen ve kim olduğunu hatırlamayan Enkidu'yu takip ediyor. Otistik olmak, beyni o kadar hızlı çalışır ki etrafındaki her şey çok yavaş hareket eder, bu da onu sosyal olarak tuhaf hale getirir ve dünyayla farklı etkileşime girer. Ama her şeyi analiz etmesine yardımcı oluyor ve şeylerin desenlerini görmesine izin veriyor; gerçekleşmeden önce olabilecek şeyler. Tehlikedeyken kullanışlı olabilir, ancak onunla iletişim kurmaya çalıştığınızda değil.


Ahmed Amin

Otizm hakkında farkındalık yaratmayı umut eden Ahmed, efsaneyi modern bir ortamda canlandırmak için sanatçı Felix Torres ile bir araya geldi ve Indiegogo'da kitle fonlama etkinliği için hazırlanıyor.

Kaynak: themuslimvibe

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?