Hayrettin Oğuz'dan bir Erciyes güzellemesi

Fotoğraf sanatçısı Hayrettin Oğuz, Kayseri ve civarında çektiği fotoğraflarla ‘’ERCİYES, Bir Tecelli Bir Tezahür’’ isimli bir albüm kitap hazırladı

Kültür Sanat 12.07.2013, 17:56 12.07.2013, 18:02
Hayrettin Oğuz'dan bir Erciyes güzellemesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gezgin dergisinin fotoğrafçılarından Hayrettin Oğuz, yıllara yayılmış bir süreçte Kayseri ve civarında çektiği fotoğraflarla ‘’ERCİYES, Bir Tecelli Bir Tezahür’’ isimli bir albüm kitap hazırladı.

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından yayınlayan albüm kitap; Gönlümdeki Dağ, Dağ ve İnsan, Bir Tecelli Bir Tezahür olmak üzere üç kısımdan oluşuyor.

Erciyes Dağ’ı ve çevresi 212 ayrı fotoğrafla tanıtılıyor. Hayrettin Oğuz kitabı için yazdığı önsözde süreci şöyle özetliyor;  ‘’Kayseri’ye geldiğim 1982 yılından beri başlangıçta gönlümle çektiğim fotoğrafları son dönemlerde objektifimle de müşahhaslaştırmaya çalıştım. Yapmaya çalıştığım bir tecelliyi idrak edebilmek, gösterebilmek, onun ötesine yol alabilmekti. Dolayısıyla kitapta seyredeceğiniz ve okuyacağınız fotoğraflar, bir gönül dağından insana akan, insanda insanlaşan tecelli ve tezahürlerdir.”

Ülkemizde bir dağ için hazırlanmış nadir kitaplardan olan eser şimdiden bir klasik olarak kütüphanelerde yerini almış durumda.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?