banner15

Hilmi Oflaz'a anma programı

ESKADER'in düzenlediği programda Necip Fazıl'ın yakın adamlarından Hilmi Oflaz yad edilecek

Hilmi Oflaz'a anma programı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şair ve mütefekkir Necip Fazıl Kısakürek’in “metafizik evlâdı” olarak tanınan fikir ve gönül insanı Hilmi Oflaz, Bâbıâli’de bir anma programında yâd edilecek.

(Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği programda renkli kişiliğiyle tanınan Hilmi Oflaz’ı yakın dostları, yazarlar, kültür sanat çevresinin tanınmış isimleri, sevenleri ve Necip Fazıl sevenleri yâd edecek. Bu vesileyle ESKADER’in her hafta düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nin 294’ncüsü Hilmi Oflaz’a hasredildi.

Program Timaş Kitapkahve’de (Alayköşkü Caddesi, No.5 Cağaloğlu) 2 Haziran Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

1930 yılında Düzce’de doğup büyüyen ve bundan tam 18 yıl önce 1998 yılında vefat eden Hilmi Oflaz, ilim, fikir ve kültür dünyasının sevilen ve sayılan bir simâsıydı. Eyüp Sultan Mezarlığı’nda üstadı Necip Fazıl’ın yanında yatıyor.

Hilmi Oflaz’ın ömrü boyunca satın alıp biriktirdiği 30 bin kitaptan oluşan zengin kitaplığı, İSAM Kütüphanesi’nde okuyuculara hizmet veriyor. İrfan Dağdelen’in Hilmi Oflaz’ın yazı ve şiirlerinden hazırlayıp yayımladığı Çile Yazılarım kitabı 2001 yılında İstanbul’da yayımlandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 11:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48