banner15

Hindistan Hilafet Hareketi İstanbul'da tartışılacak

Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi, tarafından düzenlenen "Hindistan Hilafet Hareketi-Türkiye-Güney Asya İlişkileri" panelinde Osmanlı’nın dağılma sürecinde hilafetin devamlılığını savunan Hindistan Hilafet Hareketi’nin dinamikleri ele alınacak.

Hindistan Hilafet Hareketi İstanbul'da tartışılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) tarafından düzenlenen "Hindistan Hilafet Hareketi-Türkiye-Güney Asya İlişkileri" panelinde Osmanlı'nın dağılma sürecinde hilafetin devamlılığını savunan Hindistan Hilafet Hareketi'nin dinamikleri ele alınacak.

Osmanlı'dan 5 bin kilometre uzaklıkta bir Müslüman topluluğun hilafete inancının ve İngiltere'ye karşı giriştikleri mücadelenin hikayesi, bugün saat 14.00'te Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Haliç Yerleşkesi konferans salonunda konuşulacak.

AK Parti Milletvekili Dr. Zehra Taşkesenlioğlu, Başbakan Başdanışmanı Dr. Ömer Korkmaz, İstanbul Üniversitesi Öğr. Üye. Zekai Kardaş ve Dr. Yunus El Nedvi'nin konuşmacı olduğu panelde sosyal, kültürel ve ekonomik bağlar kapsamında Türkiye'nin Güney Asya ülkeleriyle mevcut durumu değerlendirilip, ikili ilişkilerin arttırılması için öneriler ortaya koyulacak. Hindistan Hilafet Hareketi'ne ait fotoğrafların yer aldığı bir sergi de panel kapsamında görülebilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 13:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48