banner39

IGMG'den 'Evliya Çelebi' programı

İslam Toplumu Milli Görüş bünyesinde kurulan Evliya Çelebi Programları Arapça, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca dil kurslarıyla hizmet sunuyor

Kültür Sanat 19.05.2014, 14:02 20.05.2014, 00:13
IGMG'den 'Evliya Çelebi' programı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa ve Türkiye’de tahsil gören üniversite ve lise talebelerine hitap eden ve ‘Lisandan insana – Ademden aleme‘ sloganıyla yola çıkan Evliya Çelebi Programları bu dönem iki yaşına girdi. Evliya Çelebi Programları Arapça, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca dil kurslarıyla hizmet sunuyor. Yabancı dil öğrenmenin bilinçli bir üniversite öğrencisi için, insanlarla ilişkisinde, ilim ve iş hayatında çok önemli bir yeri olmasından yola çıkan İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Gençlik Teşkilatı Üniversiteliler Başkanlığı, Evliya Çelebi Programlarını 2013 yılında başlattı. Her sene büyüyerek ilerleyen program, bu dönemde Johannesburg'dan Strassbourg'a, Kahire'den Gırnata’ya, Münster'den Londra'ya, Brighton'dan Amman'a yedi ülkede ve sekiz şehirde Dil Kursu hizmeti sunuyor.

IGMG) Gençlik Teşkilatı Üniversiteliler Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “Ünlü seyyah Evliya Çelebi misali, üniversite öğrencileri de bu program çerçevesinde gittikleri ülkelerde ufuklarını genişletip farkındalık oluşturmaya adım atacaktır. Evliya Çelebi Dil Kursları’nda katılımcı, seçtiği yabancı dilin gramer ve kelime unsurlarına derinden vakıf olacaktır. Sadece bununla kalmayacak, bu sahip olduğu araçları kullanıp hem yazılı olarak hem de sözlü iletişimde dili gerçek manada kavramaya fırsat bulacaktır. Evliya Çelebi Dil Kursları’nı cazip kılan en etkin özellik de, lisan eğitiminin anadil olan şehirlerde yapılmasıdır. Böylece katılımcı, o dilin altında yatan tarihî ve kültürel esasların kavramasıyla birlikte, dili kullanımında ve ifadesinde gerekli kuvvet ve tecrübeye hızlı adımlarla yaklaşacaktır” denildi.

Evliya Çelebi Dil Kursları konaklama, geziler, ve dil kursu gibi bütün önemli unsurları içeren uygun paket fiyatlar sunuyor. Ücretler standart bir üniversite öğrencisinin maddî durumuna göre belirleniyor. Gerek Johannesburg’da üniversite mahallesindeki yurt, Grandada’daki ortak otel ile gerekse de beraber çalışılan sertifikalı muteber dil okullarıyla, ülkelerdeki sorumlular katılımcıları, Evliya Çelebi Kursları 2014 bünyesinde ağırlamaya hazırlyor.

Evliya Çelebi Programna başvurular www.igmghacumre.com/evliyacelebi internet adresinden ve evliyacelebi@igmg.org adresine mail atılarak yapılabiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?