banner39

İktibas Dergisi e-Dergi oldu

E-dergi olarak yayın hayatına devam edecek olan İktibas’ın bu sayısında, Siyasi Analiz bölümünde Abdullah Pamuk’un “Bölgemizdeki Yakıcı Gerçeklikler”; Kavramda ise “Tefsir ve Usulü” konusunun işlendiği yazılar yer alıyor.

Kültür Sanat 03.08.2015, 21:32 03.08.2015, 21:32
İktibas Dergisi e-Dergi oldu

Dünya Bülteni/Kültür Servisi

“Fikir verir” mottosuyla yayımlanan derginin düşünce yazılarında, Atasoy Müftüoğlu’nun “Gerçeklerin Dünyasına Geçmek”; Hüseyin Bülbül’ün “Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olmak”; Hikmet Ertürk’ün “Yürünebilir Yollar”; Osman Coşkun’un “Müminler Birbirlerinin Kardeşidir”, Biz Bu Kardeşliğin Neresindeyiz?”; Aykut Akça’nın “Din Dili”; İle A. Birol Ulaş’ın “İnanmak Ve Yaşamak Üzerine”; yazıları okunabilir.

Bir Site Bir Alıntı bölümünde da ise, Dünyabülteni sitesinden Aynur Erdoğan’ın  “Kapitalizm, Liberalizm, Demokrasi ve Protestan Ahlakla Kendisini Kökleştirmektedir” röportajı alıntılanmış.

Müslümanların Sorunlarında ise Hüseyin Bülbül’ün “Bir İhmal Bin İhlali Getirir” Yazısının Yanı Sıra Sanat-Edebiyatta Dr. Mehmet Akif Şahin’in “Sessizlikle Yüzleşmek Vakti” Mehmet Mortaş’ın “İçimizdeki Kuyu”; Esma Gül’ün; “Ne Olursan Ol Gel Ama Kesin Tövbe Ederek Gel!” ile,  Hayrunnisa Akça’nın “Ruhunu Ne Hissettiğinin Önemi Yok Dilin Ondanda Ehemmi”;yazıları yer almakta.

 

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?