banner39

'İş Cinayetleri Almanağı 2014' çıktı

İş kazaları ile ilgili istatistik ve raporların yanı sıra kazalarla ilgili insan öykülerinin de yer aldığı “İş Cinayetleri Almanağı 2014” 15 Mayıs'ta kitapçılarda olacak

Kültür Sanat 12.05.2015, 11:33 12.05.2015, 12:39
'İş Cinayetleri Almanağı 2014' çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Arayana Destek Grubu tarafından düzenli olarak yayımlanan İş kazaları raporları “İş Cinayetleri Almanağı 2014” adıyla bir araya getirildi.

Almanakta Türkiye’nin iş kazalarında Avrupa 1.’si, dünya 3.’sü olduğu belirtilerek kazaların esasında durdurulabileceğinin altı çiziliyor. Kitapta iş kazaları ile ilgili rapor ve istatistiklerin yanı sıra yavaş yavaş ve sessizce ayrılan meslek hastalıkları mağdurlarının öyküleri; çocuk işçiliği ve çizgilerin diliyle iş cinayetleri dosyaları; meslek hastalıkları mağdurlarının öyküleri ve işçi ailelerin adalet mücadelesinden kesitler yer alıyor.

İş kazalarında yakınlarını kaybedenlerin ve yaralanarak kurtulanların oluşturduğu Adalet Arayan İşçi Aileleri, Davutpaşa’dan Ostim ve İvedik patlamalarına, Esenyurt çadır yangınından Kozlu’ya, Van/Bayram Otel’den Milas/Güllük’e, Arka Sıradakiler dizi setinden BEDAŞ’a ve Doğa Hastanesi’nden Soma’ya büyük kazaları unutturmamak için faaliyet gösteriyor.

Bu çerçevede ceza davalarını takip ediyor, her ayın ilk pazar günü Galatasaray Meydanı’nda eylem yapıyor.

Türkiye’de 2014’te en az 1886 işçi çalışırken hayatını kaybetti. Her gün 5 ila 8 işçi çalışırken hayatını kaybediyor.

“İş Cinayetleri Almanağı 2014” 15 Mayıs’tan kitapçılarda olacak.

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?