banner15

İstanbul Arapça Kitap Fuarı bugün başladı

"Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı" bugün Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde kitapseverleri ağırlıyor. 

İstanbul Arapça Kitap Fuarı bugün başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dördüncüsü düzenlenen "Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı" bugün Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde kitapseverleri ağılıyor.

Fuar, 1-9 Eylül tarihleri arasında dokuz gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Fuarda, "Yeni Bir Dünya Keşfet" temasının ön plana çıktığı görülüyor. Basın Yayın Birliği tarafından, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ve İstanbul'un tek Arapça Radyosu olan 94.5 Misk FM ve Anadolu Ajansı'nın Global iletişim ortaklığıyla düzenleniyor.

Arap ülkeleri dışında düzenlenen en büyük Arapça kitap fuarı olarak kabul edilen organizasyona 50 bini aşkın ziyaretçi beklenirken, 15 ülkeden 200'ü aşkın yayınevi iştirak ediyor.

Fuar kapsamında Arap edebiyatının önde gelen isimlerinin katılımıyla panel, söyleşi, imza günü, çocuk ve genç etkinlik alanı gibi yaklaşık 70 farklı kültürel etkinliğe yer verilecek. Ayrıca organizasyon, okur severlere iki dilde tercüme ve rehberlik hizmeti, Yenikapı Marmaray Metro istasyonundan fuar alanına ücretsiz servis gibi pek çok imkan sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 09:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48