banner39

İstanbul Modern, sergilerini dijitale aktardı

salgını sebebiyle İstanbul Modern de sergilerini dijital ortamda paylaşıma açtı.

Kültür Sanat 28.03.2020, 13:02 28.03.2020, 14:29
İstanbul Modern, sergilerini dijitale aktardı

İstanbul Modern, koronavirüs (Covit-19) salgını sebebiyle geçici olarak kapandığı dönemde sanatseverleri dijital platformlarda ağırlıyor. Koleksiyon ve sergilerini dijital dünyada izleyiciyle buluşturuyor.

İstanbul Modern’in son koleksiyon sergisi Sanatçı ve Zamanı’nı 3D sanal turla keşfetmek mümkün. İzleyiciler 109 sanatçının 193 çalışmasını inceleme fırsatını yakalarken, sergiye dair metinleri de okuyabiliyor.

Müzenin internet sitesinden Türkiye sinemasının 100. yılını kutlamak için gerçekleştirilen Yüzyıllık Aşk sergisinin dijital arşivine erişim sağlanabiliyor.

İstanbul Modern koleksiyonundan bir seçki de yine internet sitesi üzerinden sanatseverlerle buluşuyor. Yapıtlara dair görseller ve açıklayıcı metinler sanal ortamda izleyiciye sunuluyor.

Ayrıca, Uluslararası Misafir Sanatçı Programı ve Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar sergisinin üretim süreci müzenin sosyal medya hesaplarında izleyiciyle buluşuyor. 10 uluslararası sanatçının İstanbul’daki araştırma ve üretim gezilerini belgeleyen videoları takipçilerle paylaşılıyor.

Kaynak: Dünya Bizim

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?