banner15

İstanbul'da Balkan Çalışmaları Sempozyumu yapıldı

Bilim ve Sanat Vakfı’nın evsahipliğinde İstanbul'da gerçekleşen Uluslararası Lisansüstü Balkan Çalışmaları Sempozyumu sona erdi

İstanbul'da Balkan Çalışmaları Sempozyumu yapıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Uluslararası Lisansüstü Balkan Çalışmaları Sempozyumu yapıldı. Bilim Sanat Vakfı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen program, 2 gün boyunca yerli, yabancı akademisyen ve öğrencileri ağırladı. 

Sempozyum; “Türkiye ve Balkanlar Arası İlmi Münasebetlerin Güçlendirilmesi” başlıklı proje kapsamında düzenlendi. Balkan coğrafyasına odaklanan çalışmaları buluşturan programda doktora öğrencileri söz aldı.

Balkanlar’daki hukuk ve politika başlıklı oturumun moderatörlüğünü Ali Erken üstlenirken; oturuma Denis Ljuljanovic, Faruk Tekşen, Fjolla Spanca ve Hilal Numanoğlu konuşmacı olarak katıldı. Hilal Numanoğlu konuşmasında 1999 Kosova İç Savaşını ele aldı.

Sempozyumda gerçekleşen bir diğer oturumda ise Dubrovnik Cumhuriyeti ile Bosna Eyaleti arasındaki ilişkiler masaya yatırıldı. “Balkanlarda Bir Osmanlı Akıncısı: Gazi İskender Paşa'' başlıklı konuşma da sempozyumun bildirileri arasında yer aldı. Uluslararası Lisansüstü Balkan Çalışmaları sempozyumu katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla  son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 18:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48