banner39

Kitapla ün kazanan Berdimuhamedov

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov yayınladğı yeni kitapları ile dikkat çekiyor.

Kültür Sanat 23.10.2013, 22:38 23.10.2013, 22:47
Kitapla ün kazanan Berdimuhamedov

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, ülkesinin 22. bağımsızlığı yıldönümü münasebetiyle yeni kitabını yayınladı.

Türkmence hazırlanan “Mutluluk Kuşu” adlı kitap, düzenlenen bir törenle tanıtıldı. Türkmen liderin yeni eserini, eski kitaplarından ayıran özelliği ise tamamen kendi yaşamını ele alan belgesel kaynaklarına dayanıyor.

Berdimuhamedov, kaleme aldığı romanında babası Myalikguli Berdimuhamedov’u çocukluk yıllarındaki anıları anlatılmakta. Romanında dedesi, aile üyelerine geniş yer verilirken, hayatında geçirdiği zor günleri, unutulmaz hatıraları ve gençlik yıllarına okurları ile paylaşıyor. Kitapta, Devlet Başkanı Berdimuhamedov hayatındaki zor günleri yenerek, başarılara ulaşmasında babasının büyük desteği olduğunun altını çiziliyor.

Gurbanguli Berdimuhamedov, daha önceki yıllarda ülkesindeki tıbbi bitkiler konusunda kitap yazmıştı. ''Şifalı Bitkiler" adındaki kitap, Berdimuhamedov’un sağlık alanında hazırladığı beşinci kitap olarak kayda geçmişti. Türkmen lider, insan sağlığı konusunda kitaplar yayınlamıştı. Berdimuhamedov’un ayrıca Türkmen atı Ahalteke ve Türkmen kilimleri hakkında araştırmalara dayanan ansiklopedik çalışmaları da bulunuyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?